Hakkımızda

Kafkas HALI kuruluşu 1900’lü yıllara dayanan, tahta tezgahlarla dokumaya başlayan köklü bir tekstil firmasıdır. Yüz yılı aşkın tecrübe ve güvene dayalı zemin üzerine oturtulmuştur.

İlk imalatı 1. Dünya savaşında kaput bezi ( Amerikan bezi) ve astar üretimi ile savaş cephesini desteklemiş daha sonra sırasıyla 1950 yıllarında elektrikli tezgahlarda gömleklik, havlu, hamam takımı, bornoz, divan örtüsü, pike ve kilim imalatı yapmıştir. 4. kuşak olarak en az 20 yıl firma garantili, solmayan, keçeleşmeyen ve koku yapmayan cami halısı, akrilik iplik üretimi ve lüks ev mekan halısı ile duvardan duvara halı üretimine devam etmiştir.


İlk ihracatını 1987' de Almanya'ya daha sonra  Kuveyt, Makedonya, Suriye, Hollanda, Fransa, Kore, Belçika, Arap Ülkeleri ve daha sonra Türkiye Cumhuriyetleri ile  ülke ülke yayılan ihracatı ile 1994 yılında Gaziantep defterdarlığı tarafından sektör 1. sırası ile vergi rekormeni olmuştur. 1991 -92-93-94 yılları arasında Gaziantep’ten ilk katılımcı firma olarak yurt dışı fuarı Almanya Domotex fuarına katılmıştır. Yıllar içinde farklı fuarlara katılımları devam etmiştir.

Daha sonra Divan Global adıyla 2. bir şirkete ortak olunmuş ve Irak pazarında Halı-Mobilya- Gıda sektöründe çok başarılı çalışmalar yapmış ve ödüller almıştır.
Kafkas HALI kendi sektöründe hep yenilik ve kaliteye önem vermiş, halı piyasasının iyi yönde ve değişiminde katkı sağlayıp hep taktir edilmiştir.

KURUMSAL